26 Şubat 2018 Pazartesi

Konferans, Cem Erkanı ve Hızır Lokması Etkinliği yapıldı25 Şubat 2018 Pazar günü Saat 13 30’da Gazi Mahallesi Gazi Vakfı Cemevi’nde Sivas Hafik İnköy Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Konferans, Cem Erkanı ve Hızır Lokması Etkinliği yapıldı.

 Gazi Cemevi Konferans Salonunda gerçekleşen konferansta konuşmacı Araştırmacı Mahir Polat ve Zakir Şafak Özdemir görsel ve uygulamalı deyişler eşliğinde Aleviliğin Tarihsel Süreçte Yaşadığı Sorunlar, Aleviliği anlamak, Aleviliği ibadet biçimi olarak asimle olmadan nasıl daha iyi yapabiliriz konusunda bilgilendirme yapıldı.


Konferanstan sonra Cem Salonu’nda Hızır Cemi gerçekleşti ve 12 hizmet görüldü ve pirler barış mesajları verdi.
Cemde pirler kısa konuşmalar yaptılar. Hızır ayının Aleviler için ne anlama geldiği anlatıldı.
Konuşmaların ardından ceme geçildi. Ceme katılanların getirdiği lokmalara tek tek dua verildi. Ardından herkesten rızalık alındıktan sonra ceme geçildi.
Cemde 12 hizmet yürütüldü, deyişler söylendi ve semahlar dönüldü. Cem erkanı bittikten sonra herkese lokmalar dağıtıldı.

Yemekhanede ise Sivas Hafik İnköy Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından kesilen kurban canlarla paylaşıldı.
Sivas Hafik İnköy Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği  olarak etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan Sivas Gürlevik Dernekler Federasyon Başkanı Metin Yarım ve Yönetim Kuruluna, Dernek Başkanlarımıza ayrıca bizlere her alanda destek olan Gazi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Karadaş ve yönetimine, kurum dedelerine, personeline, yol arkadaşlarına Sivas Hafik İnköy Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu’na hizmet eden bütün canlara ayrı ayrı teşekkür ederiz.
SİVAS HAFİK İNKÖY SOSYAL KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ  YÖNETİMİ

FOTO GALERİ:
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme